Öğrenci Meclisi Yine Ülkücülerin

Ana Sayfa » Haber » Güncel » Öğrenci Meclisi Yine Ülkücülerin
Paylaş
Tarih : 31 Mayıs 2018 - 1:32

maz

HABER:Hamdi GÖKÇEN

Önceki dönem Türkiye Öğrenci Meclisi Sinop temsilcisi olan Sinop Ülkü Ocakları üyesi Samed Taşkın, göreve yeniden seçilerek Sinop’u temsil etmeye bir kez daha hak kazandı.

Sinop Ülkü Ocakları mensubu ve Türkiye Öğrenci Meclisi Sinop Temsilcisi Samed Taşkın mazbatasını aldıktan sonra şunları söyledi;

“Sinop Atatürk Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisiyim. 17 yaşındayım. 15 Kasım 2017 tarihinde il ve merkez ilçe olmak üzere ilimizde yapılan seçimlerde 39 oydan 17’sini alarak, 5 aday arasından il öğrenci meclis başkanlığına seçildim.

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi, TBMM Başkanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan ve 2004 yılında uygulamaya konulan proje ile çocuklarımıza ve gençlerimize çoğulculuk ve katılımcılık konularında farkındalık ve beceri kazandırmak, farklı düşünce ve inançlar ile bireylerin hak ve özgürlüklerine saygı duymalarını sağlamak, seçme ve seçilme, oy kullanma gibi demokratik değer, tutum ve becerileri kazandırmak, okullarımızda ve toplumumuzda demokrasi kültürü ve bilincini geliştirmek hedeflenmektedir.

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi kapsamında her yıl ekim ayında ilkokul 1. sınıf öğrencileri hariç tüm öğrencilerin katılımıyla okul öğrenci meclis başkanları seçilmektedir.

Mazbatamı, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı organizasyonunda 3 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen Türkiye Öğrenci Meclisinin 15. Dönem Özel Birleşiminde Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ve Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş’tan teslim aldım. Ayrıca Türkiye Öğrenci Meclisi Eğitim Komisyonunda da görevlendirildim.”