Vali Şakalar’dan Bayram Mesajı

Ana Sayfa » Genel » Vali Şakalar’dan Bayram Mesajı
Paylaş
Tarih : 21 Ağustos 2018 - 1:24
Köksal şakalar2
Sinop Valisi Köksal Şakalar, Kurban  Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Yardımlaşma ve dayanışma ruhunun en güzel örneklerinin sergilendiği, milli ve dini ortak değerlerimizin canlandığı bir Kurban Bayramı’na daha milletçe ulaşmanın mutluluğunu ve coşkusunu yaşıyoruz.
Bayramlar, toplumun kaynaşmasına, dostluk ve akrabalık ilişkilerinin kuvvetlenmesine, birlik ve beraberliğin sağlanmasına vesile olan yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerini yaşadığımız müstesna günlerdir.
Geçmişinden gururla bahsedilen güçlü medeniyet anlayışına sahip bir milletin fertleri olarak,   gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bayramlarımızın  huzur ve coşku içerisinde geçmesi en  büyük arzumuzdur. Bayram günlerinde ortaya konan birlik ve beraberlik, gücü ve etki alanı her geçen gün artan devletimizin, kutlu yürüyüşüne kararlı bir şekilde devam etmesine de katkı sağlayacaktır. Şefkat ve merhamet duygularının yoğun olarak yaşandığı bu günlerde millet olarak bütün kırgınlıkları ve dargınlıkları bir kenara bırakmalı, sevgi atmosferini hakim kılarak kardeşçe kucaklaşmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle vatanı, milleti, bayrağı, mukaddesatı için canlarını seve seve feda eden Aziz Şehitlerimizi şükranla ve rahmetle anarken; başta Sinop’lu hemşehrilerimin olmak üzere tüm İslam Aleminin Kurban Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyor, Kurban Bayramının İslam Alemine ve tüm insanlığa huzur ve barış getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.