Eyüpoğlu Sinop Cezaevinde

Ana Sayfa » Haber » Gündem » Eyüpoğlu Sinop Cezaevinde
Paylaş
Tarih : 12 Eylül 2018 - 21:43

y.e

 Trabzonlu Eyüpoğlu ailesinin ferdi olan Yakup Eyüpoğlu, iş için bulunduğu Balıkesir’de karıştığı bir olay neticesinde Balıkesir Cezaevi’ne düşer. Eyüpoğlu daha sonra birçok cazeevine gönderilir. Son olarak da memleketi Trabzon’da yatmaktadır.

Bu gün 12 Eylül olması nedeniyle Yakup Eyüpoğlu 12 Eylül 1980 günü yaşadığı anıyı hatırlayarak şu paylaşımda bulunur.

“12  Eylül 1980 İhtilali, beni gece 05.00 gibi derin uykuda Trabzon mapushanesinde yakaladı. Ben ve tüm kader mahkumu arkadaşlarım, ikişer kişi ellerimiz kelepçeli olarak mahkumların korkulu rüyası olan tarihi kaleye, Sinop mapushanesine sürgüne gönderildik. Mapushanelerde gördüğüm işkencelerden dolayı sol kulağımın duymasını kaybetmiştim.

Sinop mapushanesinde karanlık, soğuk, rutubetli, farelerin saldırdığı zindan ve hücrelerde gece mi, gündüz mü, hangi kaç ay ve kaç gün? yattığımızı hala bilemediğimiz çok kötü şartlarda yıllarca yattık. O günleri asla unutmadım, unutmam da mümkün değil.

Bundan dolayı şu an mapushanelerde yatmakta olan tüm kader mahkumu arkadaşlarımın en kısa zamanda özgürlüklerine, ailelerine kavuşmaları için devlet yetkililerinin af çıkarmalarını temenni ederim.

Allah kimseyi düşürmesin. Herkese saygılar.”

12 Eylül 2018